Najlepsze książki rozwojowe

najlepsze-ksiazki-rozwojowe

Najlepsze książki rozwojowe, które po prostu trzeba przeczytać. Pozwolą Ci zmienić nawyki, wyklarować swój sposób na życie i poprawić relacje z innymi. Dają wiedzę i narzędzia percepcyjne, dzięki którym można zacząć żyć i działać inaczej. Lepiej, bardziej świadomie i szczęśliwie. Jakie książki rozwojowe znalazły się w moim zestawieniu?

1. Siła nawyku, Charles Duhigg

Najlepsze książki rozwojowe Siła nawyku Charles Duhigg

Teoria nawyku to absolutny life-changer w postrzeganiu swojej codzienności. Jeśli naprawdę pojmiesz, jak działa nawyk, każda zmiana w Twoim sposobie życia będzie o niebo prostsza. Duhigg serwuje w swojej książce samo merytoryczne mięso i pozwala dogłębnie pojąć to, jak działamy jako ludzie i jak możemy wykorzystać to na swoją korzyść.

2. Atomowe nawyki, James Clear

Najlepsze książki rozwojowe Atomowe nawyki James Clear

O ile Duhigg skupia się na teorii i biznesie, James Clear w Atomowych nawykach przedstawia w praktyce krok po kroku, jak zmienić swoje codzienne nawyki. Koncepcja tożsamości w kontekście budowania nawyków i bycia o 1% bliżej celu jest rewolucyjna i zmienia podejście do zmiany. To książka absolutnie przełomowa, po której będziesz w stanie zmienić swój styl życia od zaraz. I nie na chwilę, tylko na zawsze.

3. Obudź w sobie olbrzyma, Anthony Robbins

Najlepsze książki rozwojowe Obudź w sobie olbrzyma Anthony Robbins

Ludzie często podchodzą do tej książki na dystans, ze względu na dość pretensjonalny tytuł. Jednak sama pozycja jest absolutnie wartościowa i dostarcza masy narzędzi percepcyjnych, które pozwolą Ci zrozumieć siebie i przejąć odpowiedzialność za swoje życie. Nie tylko motywuje, ale przede wszystkim wyposaża nas w nieoczywiste sposoby pracy nad sobą. Warto czytać z długopisem i kartką pod ręką.

4. 7 nawyków skutecznego działania, Stephen R.Covey

Najlepsze książki rozwojowe 7 nawyków skutecznego działania - Ceny i opinie - Ceneo.pl

7 nawyków skutecznego działania traktuje o nawykach w innym kontekście niż pozycje Cleara i Duhigga. Książka Coveya powstała tuż przed opracowaniem współczesnej teorii nawyku. Autor pisząc o nawykach, ma na myśli świadome sposoby działania (paradygmaty) w konkretnych sytuacjach: w kontekście pracy, organizacji, samodyscypliny, a także relacji z innymi i samym sobą. Można z tej książki wynieść niesłychanie dużą mądrość, a jej treść przetrawia się tygodniami. Bardzo wzbogacająca lektura, której nie czyta się lekko.

5. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, Dale Carnegie

Najlepsze książki rozwojowe Dale Carnegie Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Książka-legenda w tematyce relacyjnej. To niemal biblia relacji międzyludzkich. Praktyczna, a jednak pozbawiona cynizmu i nastawienia na korzyść. Dale Carnegie szalenie wnikliwie analizuje zależności interpersonalne i dostarcza czytelnikowi na tacy niebanalne porady, które można wcielić w życie od zaraz. Książkę czyta się świetnie, bo jest pełna anegdot przedstawiających każdy omawiany aspekt. Warto mieć tę pozycję na półce, bo to książka, do której zdecydowanie się wraca.

Ten wpis zawiera linki afiliacyjne.


[mc4wp_form id=1283]


Posłuchaj mojego podcastu:

jak-zaczac-z-minimalizmem

Jak zacząć z minimalizmem?

Minimalizm wydaje Ci się interesujący, ale nie umiesz zdecydować, czego potrzebujesz, a czego możesz się pozbyć? Obawiasz się,…

teksty, które mogą ci się spodobać