Jak zacząć z minimalizmem?

jak-zaczac-z-minimalizmem

Minimalizm wydaje Ci się interesujący, ale nie umiesz zdecydować, czego potrzebujesz, a czego możesz się pozbyć? Obawiasz się, że będziesz żałować zminimalizowania liczby przedmiotów w Twoim domu? Przedstawiam Ci sposób, dzięki któremu sprawdzisz, ile rzeczy tak naprawdę potrzebujesz. Sprawi, że na bezpiecznym gruncie przekonasz się, jak żyje się w duchu minimalizmu i będziesz mogła podjąć świadomą decyzję o odgracaniu. Jeśli zastanawiałaś się, jak zacząć z minimalizmem, ten post jest dla Ciebie.

To banalnie prosty sposób, a niezwykle efektywny. Zawsze, gdy ktoś pyta, jak zacząć z minimalizmem, proponuję mu takie wyzwanie. Pozwala niezobowiązująco przetestować minimalizm na sobie, żeby sprawdzić, czy to coś dla nas. Nazywam go minimalizmem w wersji demo.

Minimalizm w wersji demo

1. Wybierz kategorię przedmiotów, których przytłoczenie odczuwasz najbardziej (np. ubrania, kosmetyki, akcesoria kuchenne, ozdoby).

2. Zbierz wszystkie przedmioty danej kategorii w jednym miejscu.

3. Następnie wybierz z nich tylko te rzeczy, które szczerze lubisz, chętnie ich używasz i od razu masz ochotę po nie sięgnąć.

4. Całą resztę zapakuj w worek/walizkę/karton lub kilka.

5. Schowaj karton w trudno dostępne miejsce (np. do piwnicy, na strych) na co najmniej miesiąc.

6. Ustaw sobie przypomnienie w telefonie na wybraną datę (za miesiąc, dwa, trzy).

7. Rozpoczyna się wyzwanie! Przez wybrany okres za wszelką cenę nie korzystaj z tamtych rzeczy.

8. Podczas wyzwania obserwuj, czy czegoś Ci brakowało, czy za czymś tęskniłaś. Zapisuj takie spostrzeżenia w zeszycie.

9. Przekonaj się na własnej skórze, jak żyje się TYLKO z tymi przedmiotami, które sprawiają Ci radość.

Ile rzeczy tak naprawdę potrzebujesz?

W rzeczywistości potrzebujesz tylko tych, których z radością używałaś + tych, które zanotowałaś w zeszycie. Cała reszta jest Ci niepotrzebna… i dobitnie się o tym przekonałaś. Z takim doświadczeniem dużo łatwiej przyjdzie Ci realna ocena tego, czego potrzebujesz w swoim życiu, a cały proces prawdziwego odgracania stanie się o niebo prostszy! Bo doświadczysz, jak BARDZO zmienia się życie, gdy otaczasz się tylko tym, co szczerze uwielbiasz. I trudno będzie Ci ponownie zgodzić się na bylejakość.


[mc4wp_form id=1283]


[instagram-feed feed=1]

minimalizm-ksiazki

Minimalizm – książki, które warto znać

Książki o minimalizmie, które inspirują do zmian i tłumaczą założenia minimalizmu. Część z wymienionych skupia się na idei…

teksty, które mogą ci się spodobać