Cudowności #2 Doskonała książka o nawykach i inspirujący kanał na YT

W ten mglisty sobotni poranek zapraszam Was do drugiego wpisu z serii Cudowności, w której opowiadam o tym, co ostatnio na maksa mnie zachwyciło. To cykl, w którym nie ma miejsca na całkiem fajne rzeczy – polecam jedynie takie, które rozwalają na łopatki! Warto śledzić, a tymczasem przechodzę do rzeczy: dziś o fenomenalnej książce i inspirującym kanale na YT.

 

ATOMOWE NAWYKI

 

Czasem jest tak, że od pierwszych stron książki wiesz, że to będzie dla Ciebie pozycja przełomowa. Tak miałam z Atomowymi nawykami, które zachwyciły mnie w każdym calu – to właściwie podręcznik budowania każdego nawyku, który Wam się zamarzy.

Chcesz schudnąć, zdrowo się odżywiać, rzucić palenie, być pewniejsza siebie, bardziej ogarniać finanse? A może zmienić cechy charakteru, które wydawały Ci się na stałe wpisane w Twoją osobę? Chwytaj za tę książkę i nawet się nie zastanawiaj. To naładowana mięsem instrukcja przeprowadzania zmian w swoim życiu, oparta na badaniach naukowych i szalenie trafnych spostrzeżeniach autora.

Czytając tę książkę, czułam, że powinna być obowiązkową lekturą na początku dorosłości: czarno na białym pokazuje, jak stać się człowiekiem, którym chce się być.

 

atomowe-nawyki-blog

 

Nie ma w tej książce ani grama couchowskiego tonu, bo James Clear nie musi przekonywać czytelnika, że to działa – Ty czytasz i po prostu wiesz, że tak właśnie jest. Clear nazywa rzeczy, które wszyscy widzimy, ale przez brak świadomości występowania konkretnych schematów nie mogliśmy z nich korzystać.

To nie jest książka na jeden wieczór ani na dwa, średnio nadaje się do czytania w tramwaju czy przy śniadaniu. Jest ciężka – dosłownie i w przenośni 🙂 Ale tylko dlatego, że warto spijać każde słowo i wbijać je sobie do głowy. Uspokajam – jest napisana prostym językiem, w popularnonaukowym tonie, nie będziecie mieć najmniejszego problemu ze zrozumieniem treści. Jednak to typ książki, którą chce się przyswoić, a nie tylko przeczytać.

Kupiłam ją z polecenia paru osób i teraz ja zamierzam polecać ją każdemu.

Jeśli jest w Was chęć lub potrzeba zmiany czegokolwiek w Waszym życiu, ta książka będzie do tego najlepszym narzędziem.

 

STYLE APOTHECA

 

blog-minimalizm

(kliknij, żeby przejść do kanału)

Kiedy już zwątpiłam w to, że na YT znajdę coś prawdziwego, inspirującego i ciekawego w kwestii minimalizmu, odkryłam Style Apotheca.

To kanał prowadzony przez Christinę, byłą zakupoholiczkę. Opowiada na nim o minimalizmie, mówi o walce z kompulsywnym kupowaniem, sprzedaje patenty na przemyślane zakupy i z ujmującą szczerością przedstawia swoje zakupowe wpadki.

Kanał jest prowadzony po angielsku, ale Christina mówi bardzo wyraźnie i nawet jeśli Wasz angielski jest średni w kierunku słabszego, to i tak dacie radę. Youtuberka inspiruje i przestrzega, a przy tym wydaje się fajnym człowiekiem i warto ją zaprosić na swój ekran 🙂 Poza tym ma świetny styl i pomoże Wam ogarnąć szafę. Style Apotheca ma zaskakująco mało subskrypcji, jak na tak fantastyczny kanał – więc czym prędzej wpadajcie do niej, bo to prawdziwa perełka!

 

 

Tymczasem lecę do sklepu po składniki na moje pierwsze pierniki. Omg, co to będzie za przedsięwzięcie!

Uroczego weekendu,

blog-minimalizm-2020

 

 

 

 

pozbywanie-sie-rzeczy-blog

Dlaczego trzymanie niechcianych rzeczy jest bez sensu?

Trudnym etapem na drodze do minimalizmu jest pozbywanie się rzeczy. Kierują nami różne mechanizmy, które nie pozwalają nam…

teksty, które mogą ci się spodobać